باز آهنگ عزا از همه جا می شنوم

ساخت وبلاگ
چکیده : مرحوم عبدالحسین خرمائی که در سال 1325 در بوشهر دیده به جهان گشود بعد از پشت سر نهادن دوره ی پرافتخار... با عنوان : باز آهنگ عزا از همه جا می شنوم بخوانید :

مرحوم عبدالحسین خرمائی که در سال 1325 در بوشهر دیده به جهان گشود بعد از پشت سر نهادن دوره ی پرافتخار 66 ساله ی نوکری خود در رکاب اربابش حسین(ع) و پس از سالها تحمل رنج و درد ناشی از بیماری دیابت در سال 1391 در شهر کرج به دیدار معبود نائل می گردد.

وی پسر مرحوم علیباش خرمائی از معروف ترین آهنگسازان نوحه های بوشهری است.

مرحوم عبدالحسین خرمائی از سال 1340 تا سال 1348 و قبل از اعزام به خدمت سربازی در مسجد بهبهانی بوشهر به جای پدرش که بعد از 30 سال نوحه خوانی دیگر از توانائی لازم برخوردار نبود به نوحه خوانی می پرداخت. وی پس از آشنائی با مرحوم سید جواد عین الملک و به درخواست ایشان در سال 1361 جهت همکاری و ساخت آهنگ برای نوحه، گام به این عرصه نهاد. بیشتر بر روی اشعار مرحوم سید جواد عین الملک، حمید گزی، هاشمی فرد، موجی، کیامرث خورده بین، مرحوم ابوالمکارم بلادی و دکتر غلامعلی رجائی آهنگسازی نموده است.

در آئین تجلیل از پیرغلامان حسینی که در سال 88 در زنجان برگزار گردید از وی به عنوان یکی از 15 پیرغلام برتر کشور تقدیر به عمل آمد. از کارهای ماندگار مرحوم عبدالحسین خرمائی که توسط حسین فخری اجرا گردیده است می توان به نوحه ی «باز آهنگ عزا از همه جا می شنوم» نام برد....
نویسنده : صلاح بازدید : 1208 تاريخ : يکشنبه 12 آبان 1392 ساعت: 21:50