مشکی، زیباترین رنگ نزد خداوند

ساخت وبلاگ
چکیده : بیش از حزن و اندوهی که با یادآوری حادثه ی عاشورا بر روح و روان سایه می اندازه، این آفتاب عظمت و حماس... با عنوان : مشکی، زیباترین رنگ نزد خداوند بخوانید :

بیش از حزن و اندوهی که با یادآوری حادثه ی عاشورا بر روح و روان سایه می اندازه، این آفتاب عظمت و حماسه است که در آسمان دل عشاق حسینی تابیدن می گیره، از این رو بسیار متناسبه اگه نوحه هائی که در توصیف این رویداد پرعظمت و حزن انگیز اجرا می شن همانند پرنیانی باشند بافته شده از تار و پود حزن و حماسه به منظور بستن زخم های دل عزیزان حسینی و برچیدن اشک های غم از رخساره ی خیس این دلسوختگان عاشق.

این امر در نوحه های سال های گذشته حسین فخری کاملاً نمود داشت هم برای کارها و هم برای شخص ایشان. اما در چند سال اخیر با وجود اینکه آقای فخری سن وسال زیادی نیز ندارند و در میانسالی به سر می برند اما سپیدی موها و ظاهر و صورت بسیار محزون او، همچنین صدا و نفس او تغییر محسوسی پیدا کردند. که این ناراحت کننده است.

رسول خدا(ص) فرمود: «دوست داشتنی ترین رنگ ها نزد خداوند رنگ مشکی است» روزی مردی که ریش هایش زرد شده بود نزد پیامبر(ص) آمد، آن حضرت فرمود: «این چه قشنگ است» روز دیگر آن مرد در حالی نزد پیامبر(ص) آمد که ریش خود را با حنا سرخ کرده بود، فرستاده خدا(ص) فرمود: «این زیباتر است» روز دیگر آن مرد در حالی نزد پیامبر(ص) آمد که ریش خود را سیاه کرده بود، پیامبر(ص) خندید و فرمود: «رنگ مشکی از دو رنگ دیگر بهتر است».

امام باقر(ع) فرمودند: «موهای بناگوش پیامبر(ص) سپید شده بود و با حنا و کتم خضاب می بست». در حدیث دیگر از امام صادق(ع) آمده است که مردی با رنگ سیاه ریش خود را خضاب کرد هنگامی که نزد خاتم الانبیاء(ص) آمد آن حضرت فرمود: «رنگ مشکی، نور اسلام و ایمان، وسبب ترس دشمنانتان است».

همچنین عبیدالله ابن عمر در مورد رنگ سیاه موهای امام حسین(ع) در این سن و سال پرسید، امام فرمود: «آن گونه که می بینید نیست، این مخلوط حنا و کتم است.»

...
نویسنده : صلاح بازدید : 1633 تاريخ : سه شنبه 5 شهريور 1392 ساعت: 23:33